Strona główna| Mapa strony| Kontakt
Dziś jest środa, 22 listopad 2017    Zegar 14:01:56

V Turniej Sołectw

V Turniej Sołectw, Zielonczyn 12.07.2009 r.

Tym razem na początku lata mieszkańcy gminy Sicienko stanęli do rywalizacji międzysołeckiej. Na terenie nowego kompleksu boisk wielofunkcyjnych „ORLIK 2012” w Zielonczynie odbył się V Turniej Sołectw. Wzięło w nim udział 9 drużyn. Już tradycyjnie przed właściwym Turniejem odbyły się w Wojnowie eliminacje siatkówki sąsiedzko-rodzinnej. Po zaciętej rywalizacji, rozgrywanej w 3 grupach utworzonych wg podziału geograficznego, do finałów awansowały reprezentacje: Kruszyna, Nowaczkowa, Sicienka, Strzelewa, Zielonczyna i robiąc miłą niespodziankę - Łukowca. Ostatecznie brąz już w Zielonczynie wywalczyło Strzelewo, srebro drużyna gospodarzy, a zwyciężyła, po ciężkim boju reprezentacja Kruszyna.
Kolejną drużynową konkurencją był bieg na 50m. Rywalizacja była na tyle zacięta, że o złotym medalu musiała zadecydować dogrywka. Zwycięsko z niej wyszła drużyna z Sicienka w składzie: Anna Ciosek, Iwona Jaworska, Łukasz Cetnarowski, Łukasz Krężel. II  miejsce zajęła reprezentacja sołectwa Zielonczyn (Agnieszka Kubalewska, Ewelina Żychowska, Mateusz Szopiński i Dawid Graczyk), a III Dąbrówki Nowej (Karolina Świetlik, Beata Henke, Adrian Maławy, Leszek Hoffman).

3.Andrzej Marszałek (Trzemiętowo).

Tradycyjnie największą widownię przyciągnęła ostatnia konkurencja Turnieju - „powrót żniwiarza”. Tym razem zawodnicy nie musieli mierzyć się z wielkimi balotami słomy. Ich miejsce zastąpiły małe płotki, które znacznie skróciły czas potrzebny na pokonanie tej przeszkody. Zaraz za nimi czekał jednak odcinek dmuchawy do siana, z którego wyjście tak rozpraszało sportowców, iż tracili mnóstwo czasu układając słupki z monet. Niektórym także trzęsła się ręka podczas nalewania 0,5 l wody do 4 literatek. Tym razem zawodnicy niezwykle widowiskowo pokonywali ostatnią przeszkodę, jaką był basen strażacki wypełniony wodą. Techniki były różne, nawet skok na główkę, który wywołał głośny aplauz widowni. Ostatecznie bezkonkurencyjny na torze przeszkód okazał się Andrzej Kołacz reprezentant sołectwa Sicienko. Zbliżony czas uzyskał Andrzej Kuśmierek z sołectwa Kruszyn, jednak sporo punktów karnych sprawiło, że na jego szyi zawisł srebrny medal. III miejsce zajął Mirosław Płotka z Łukowca.

W klasyfikacji ogólnej zwycięstwo odniosła reprezentacja gospodarzy sołectwa Zielonczyn, gromadząc 312 punktów. O pozostałe miejsca na podium walka toczyła się do samego końca. II miejsce zajęła drużyna sołectwa Sicienko (300 punktów), III zawodnicy z sołectwa Strzelewo (298 punktów). Kolejne miejsca zajęli:

IV. Kruszyn - 294 punkty,
V. Dąbrówka Nowa - 290 punktów,
VI. Nowaczkowo - 287 punktów,
VII. Trzemiętowo - 280 punktów,
VIII. Łukowiec - 275 punktów,
IX. Samsieczno - 243 punkty.

Sołectwo Samsieczno, jako jedyne, nie wystawiła swojej reprezentacji do gry w siatkówkę, co zaważyło na końcowym wyniku drużyny.
W klasyfikacji medalowej również I miejsce zajęła drużyna z sołectwa Zielonczyn z 4 złotymi, 3 srebrnymi i 2 brązowymi medalami. 3 złota, 1 srebro i 2 brązy zdobyli reprezentanci sołectwa Dąbrówka Nowa. Natomiast sołectwo Kruszyn zakończyło zawody z 2 złotymi, 4 srebrnymi i 2 brązowymi medalami.

Kolejny Turniej, już za rok, odbędzie się w Trzemiętowie.

1-12 z 20 znalezionych