Strona główna| Mapa strony| Kontakt
Dziś jest środa, 22 listopad 2017    Zegar 14:03:59

VI Turniej Sołectw

VI Turniej Sołectw, Trzemiętowo 2010

11 lipca przy bezchmurnym niebie, w ogromnym upale 10 reprezentacji sołectw przystąpiło do corocznej rywalizacji już w VI Turnieju Sołectw. Tym razem gospodarzem spotkania było Trzemiętowo. Na nowym boisku zawodnicy zmierzyli się w 14 konkurencjach indywidualnych i 2 drużynowych. Po eliminacjach siatkówki sąsiedzko-rodzinnej, które odbyły się 6 lipca w Wojnowie, do półfinałów przeszły drużyny z Wierzchucinka i Zielonczyna. Na nich czekały już - gospodarz Trzemiętowo oraz zwyzięzca ubiegłorocznej siatkarskiej rywalizacji - Kruszyn. Pomyślnie tę fazę rywalizacji przeszły rewelacyjne dziewczęta z Wierzchucinka i starzy mistrzowie z Zielonczyna. Po zaciętym finale zwyciężyło doświadczenie zawodników z Zielonczyna. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Kruszyna, a czwarte Trzemiętowa. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nowa konkurencja - drużynowy bieg narciarski "Justyna ski-cup" zainspirowana sukcesami polskiej narciarki Justyny Kowalczyk. Drużyny złożone z trojga zawodników rywalizowały ze sobą w wyścigu na nartach. Konkurencję z sukcesem mogła ukończyć ta reprezentacja, która wykazała się nie tylko szybkością, ale przede wszystkim dobrym zgraniem i zrozumieniem w drużynie. Przed finałem widzom zaprezentowali się zawodnicy trenujący Muay Thai - boks tajski. Pokaz był bardzo widowiskowy. Zawodnicy pokazali, jak można w zdrowy sposób spędzać czas, hartując przede wszystkim ciało. Turniej zakończył już tradycyjny "Powrót żniwiarza", który zawsze cieszy się ogromną popularnością i wywołuje uśmiechy na twarzach.

Konkurencje drużynowe:

Drużynowy bieg na nartach „Justyna ski-cup”
1. Jacek Modrakowski, Mikołaj Warszczyński, Adam Dornowski (Trzemiętowo)
2. Dagmara Jóźwiak, Alina Śliwińska, Natalia Rzepecka (Wierzchucinek)
3. Tomasz Bielawski, Marcin Gołata, Dawid Górski (Łukowiec)

Siatkówka sąsiedzko – rodzinna
1.  Zielonczyn
2.  Wierzchucinek
3.  Kruszyn

Ostatecznie, po zaciętych bojach zwyciężyli gospodarze (drużyna sołectwa Trzemiętowo) zdobywając 283 punkty. Tuż za nimi uplasował się Zielonczyn z 279 punktami. Trzecie miejsce zajął Kruszyn zdobywając 277 punktów. Kolejne miejsca zajęli: