Strona główna| Mapa strony| Kontakt
Dziś jest środa, 22 listopad 2017    Zegar 14:02:21

IX Turniej Sołectw

Już po raz IX w lipcową sobotę , dokładnie 6 dnia lipca, odbył się w gminie Sicienko Turniej Sołectw. Tym razem rywalizacja sportowa toczyła się na boisku przy Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Sicienku. Turniej jak co roku zgromadził wielu kibiców i silne reprezentacje Sołectw. Niestety, niektóre sołectwa ze stałych uczestników zabawy nie wystartowały ze względu na brak podstawowych, najlepszych zawodników.

W niektórych konkurencjach w Turnieju, jak już stało się tradycją, zawodnicy zmagali się po raz pierwszy. Ciekawa rywalizacja toczyła się w rozegranym 3 lipca drużynowym tenisie stołowym kobiet i mężczyzn. Trudny i emocjonujący był PSZOK – Wielki Szlem. W tej konkurencji zawodniczy musieli zaserwować piłkę do tenisa ziemnego w taki sposób, by trafić do 5 kartonów ustawionych na korcie w polu serwisowym. Zadanie to wydawało się z pozoru proste, ale nawet dla wielbicieli tenisa ziemnego okazało się być nie lada wyzwaniem. O dużym szczęściu i umiejętnościach może mówić ten, któremu udało się zdobyć „Wielkiego Szlema”, czyli trafić choć po 1 piłce do każdego z kartonów. W Turnieju pozostała ciesząca się powodzeniem siatkówka plażowa sąsiedzko – rodzinna. Poza tym zawodnicy startowali w stałych konkurencjach.

W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce, wzorem ubiegłego roku, zajęła drużyna Sołectwa Dąbrówka Nowa gromadząc 302 punkty. Na drugim miejscu, również tak jak w 2012 r., uplasowało się Sołectwo Nowaczkowo z 294 punktami. Trzecie miejsce tym razem zajęło rewelacyjne sołectwo Łukowiec zdobywając 279 punktów.

Dalsze miejsca przedstawiają się następująco:
miejsce IV - Sołectwo Wojnowo – 276 pkt.
miejsce V - Sołectwo Sicienko – 266 pkt.
miejsce VI - Sołectwo Mochle – 263 pkt.
miejsce VII - Sołectwo Kruszyn – 255 pkt.
miejsce VIII - Sołectwo Teresin – 232 pkt.
miejsce IX - Sołectwo Samsieczno – 228 pkt.
miejsce X - Sołectwo Trzemiętowo – 209 pkt.

Przedstawiamy miejsca medalowe w poszczególnych konkurencjach.

Bieg narciarski „Justyna ski - cup”
I. Sołectwo Dąbrówka Nowa w składzie: Wojciech Janiszewski, Radosław Krzyżan, Adrian Przybylski
II. Sołectwo Sicienko w składzie: Wojciech Nadolny, Jakub Rakoczy, Karol Nadolny
III. Sołectwo Wojnowo w składzie: Krzysztof Górzyński, Łukasz Górzyński, Adrian Nakielski

III. Mirosław Płotka – Sołectwo Łukowiec

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsca zajęło Sołectwo Dąbrówka Nowa zdobywając 4 złote i 4 srebrne medale. Drugą pozycję w tej kategorii zajęło Sołectwo Nowaczkowo z 4 złotymi, 2 srebrnymi i 3 brązowymi medalami. Na trzecim miejscu uplasowało się Sołectwo Sicienko z 3 złotymi, 1 srebrnym i 2 brązowymi medalami.

Podczas Turnieju prowadzona była Kampania dalEKOwzroczni w ramach Generacji Czystej Energii, podczas której m.in. Bocian Boguś przekazywał mieszkańcom Gminy informacje na temat prawidłowej gospodarki odpadami, zasad segregacji i recyklingu, projektu budowy spalarni odpadów oraz przedstawiał ciekawostki ekologiczne. Można było także „przejechać się” rowerem stacjonarnym. Były też zielone balony i konursy dla najmłodszych.